DOVOLENÁ 25.7. - 9.8. 2020

O nás

    59375884_2350433005202762_6102980547150086144_n

Teddy pleny je mladý projekt, který vznikl v dubnu 2017 během první přednášky pro Mateřské centrum v Novém Městě nad Metují v rámci oslav Týdne opravdových plen. Maminky měly zájem se i po přednášce individuálně poradit s jejich konkrétními potřebami pro své drobečky, a rámec přednášky už jim na to nestačil. Tak vzniklo nezávislé látkové poradenství

Když už měly veškeré teoretické informace, tak si chtěly plenky zapůjčit, a zkusit si, jak to s látkovkami reálně chodí. Oproti jednorázovkám je to poměrně veliká změna, a tím, že si prošly celý plenkový koloběh (plenku nasadit, vyprat, pověsit, složit), tak měly jasnější představu, jestli do látkovek chtějí investovat nemalé peníze, a také s jakými značkami, typy zapínání a materiály se jim nejlépe pracovalo. Díky tomu vznikla půjčovna plenek, která již čítá přes 18 značek, všechny typy plen a zapínání, co jsou v současnosti na trhu.

Na začátku jsem za značkou Teddy pleny byla sama. Moje jméno je Peťa Žatková, jsem maminka Teddyho (2/2016) a Artyho (9/2018), kteří mají to štěstí, že byli od příchodu z porodnice látkovaní, takže mohu poradit, jak na začátku u ležícího uzlíčku, tak přes období prvních příkrmů, běhající batolátko trénující na nočník až po odplenkování.

Od srpna 2019 mám dvě svělé kolegyně Renču a Helču. V listopadu 2019 se pak přidala ještě naše dlouhodobě spokojená klientka Lucka, která se stará hlavně o přidružený projekt scuk.cz, kdy ji u výdejů farmářských potravin vidíte každých 14 dní.

Helča má první dceru Amálku (5/2018), se kterou po čas šestinedělí prošly krizí látkování a byly chvíli na jednorázových plenkách, poté ale opět převládla láska k ekologii a nechuť ke smradu z jednorázovek a opět se vrátily do látky. Amálka je nošená od narození s láskou. Helča Vám tak může skvěle pomoci s navázáním jak malého miminka tak s nahozením na záda. Její heslo je střídmost a jednoduchost v čemkoliv. Miluje dobrou kávu a procházky v přírodě.

Renča se do týmu přidala o týden později, má dcerku Renatku (2015) a čerstvé miminko Tomíka (6/2019). Obě děti nosí od malinka, šátky i plenky miluje a je nadšenou testerkou a sběratelkou všech možných značek a vzorů. Renča má široké obzory co do značek, druhů, příměsí a limitek v šátkovém světě. Její znalosti nošení jsou pověstné a určitě Vám skvěle pomůže s výběrem nejen prvního šátku. Tomík je nyní ještě malinký, takže Renča pracuje z domu a připravuje pro Vás spuštění eshopu, aktualizuje novinky, tvoří databázi produktů. Všechna práce co není vidět je z 90% jejím dílem :-). Najdete ji v Non toxic skupině, zajímá se o výrobu domácí kosmetiky a profesně jsou jí blízké montessori hračky,můžete se s ní poradit i nad výběrem hraček pro své miminko.

Lucka je s námi nejkratší čas, od listopadu 2019. Má prvního synka Kiliánka(1/2019), který do Teddy pleny přišel poprvé ještě v bříšku na kurz látkování. Poté k nám Lucka chodila pravidelně pro ekodrogerii bez obalu,zúčastnila se kurzu zerowaste, což jí jako životní styl je velmi blízké. Kilísek se od mala nosil ve Storchenwiege, hned jak povyrostl už měl z Teddy pleny svoje krásné nosítko od Kibi. Lucka se pak díky scuku ze spokojené zákaznice stala velmi fundovanou kolegyní, protože téměř vše co v obchůdku máme má za rok nákupů u nás vyzkoušené na vlastní kůži. Mimo to je autorkou historických publikací o Novém Městě a aktivní přispěvatelkou do místního časopisu. Někteří z Vás ji budou znát jako učitelku z Rychnovské školy Mozaika, kam se i při mateřské ráda na pár hodin v měsíci vrací.

Pokud lze, tak za výrobci jezdím přímo do výroby - takto jsme se podívali k Breberkám do Poděbrad, do Unua (Tábor), Tierry verde (Brno), Cronies (Chlístov), Mamik (Náchod), k Alucha (Olomouc) a dalším. Osobně jsem zastupovala firmu Petit lulu při prodeji na veletrhu For Kids 4/2018 v Praze.

Jsem také aktivní členkou několika FB skupin látkujících maminek jak v ČR, tak i v Irsku, kde člověk stále čerpá nové informace a řeší nové výzvy. Mé příspěvky zde naleznete pod pseudonymem Peťa Johansson.

 V neposlední řadě je největším impulsem pro rozvoj každé setkání s Vámi, snaha vymyslet vhodné řešení Vám na míru, abyste Vy i Vaše miminko byly maximálně spokojeny.

A proč název Teddy pleny? Je to prosté, můj první syn má přezdívku Teddy, takže mu to vlastně všechno patří, a je to náš malý šéf ;-) 

Plenkárna je splnění mého obrovského snu, pro který jsem hodně dlouho a neúnavně pracovala, podporoval mě manžel i široká rodina. Je to můj život a veliká láska, svých zákazníků si nesmírně cením a každý, kdo kdy do plenkárny vkročil popisuje domácí laskavou atmosféru a zklidnění, které přichází v místě, kde pracují lidé, kteří svou práci mají rádi. 

 Proto buďte našimi hosty, a vítejte v Teddy pleny!