O nás

Teddy pleny je mladý projekt, který vznikl v dubnu 2017 během první přednášky pro Mateřské centrum v Novém Městě nad Metují v rámci oslav Týdne opravdových plen.
 
Maminky měly zájem se i po přednášce individuálně poradit, s jejich konkrétními potřebami pro své drobečky, a rámec přednášky už jim na toto nestačil. Tak vzniklo individuální nezávislé poradenství.
 
Když už věděly co a jak, tak si chtěly plenky zapůjčit, a zkusit si, jak to s látkovkami chodí. Oproti jednorázovkám je to poměrně veliká změna, a tím, že si prošly celý plenkový koloběh (plenku nasadit, vyprat, pověsit, složit), tak měly jasnější představu, jestli do látkovek chtějí investovat nemalé peníze, a také s jakými značkami, typy zapínání a materiály se jim nejlépe pracovalo.
Díky tomu vznikla půjčovna plenek, která již čítá přes 18 značek, všechny typy plen a zapínání co jsou v současnosti na trhu.
 
Za projektem stojím já, Peťa Žatková, maminka Teddyho (TP 2/2016) a Artyho (TP 9/2018), kteří mají to štěstí, že byli od příchodu z porodnice plně látkovaní, takže Vám mohu poradit jak na začátku u ležícího uzlíčku, tak přes období prvních příkrmů, běhající batolátko trénující na nočník až po odplenkování.
 
Stále se snažím vzdělávat, abych Vám mohla přinášet co nejobjektivnější informace, v současnosti mám za sebou školení u fyzioterapeutky p. Brandové na široké balení, a u maminky 2 dětí vedoucí látkující poradkyně v Olomouckém Mamajoga centru p. Hýskové.
Jsem také aktivní členkou několika FB skupin látkujících maminek jak v ČR, tak i v Irsku, kde člověk stále čerpá nové informace a řeší nové výzvy. Mé příspěvky zde naleznete pod jménem Peťa Johansson.
 
V neposlední řadě je největším impulsem pro rozvoj každé setkání s Vámi, snaha vymyslet vhodné řešení Vám na míru, abyste Vy i Vaše miminko byly maximálně spokojeny. Za svůj největší úspěch považuji pomoc mamince ročního chlapečka, která dokázala po mém školení a zapůjčení plenek začít plně látkovat, projít různými počátečními nesnázemi, které se nám podařilo společně vyřešit, a nyní má již látkování v malíku :-)
 
Všechny plenky jsem testovala na svých dvou synech, takže když je hodnotím, tak vím o čem mluvím. (Novorozenecké jsem dokupovala až u Artyho)
 
Během roku 2018 vznikly první video recenze na plenky, které najdete na youtube:
 
 Dále vznikla online přednáška pro začátečníky v rámci projektu blogu S láskou máma (je možné mrknout po zaplacení členství v projektu):
 
A na podzim 2018 vyšel rozhovor s mojí maličkostí v časopisu Nováč (zatím je v tištěné podobě možné zakoupit v plenkárně) 
 
A proč název Teddy pleny? Je to prosté, můj první syn má přezdívku Teddy, takže mu to vlastně všechno patří, a je to náš malý šéf ;-) 

Záznamy nebyly nalezeny...