Eshop teddypleny.cz prochází aktualizací.

Mleté olivové mýdlo na praní

 
 

Mleté olivové mýdlo na praní bez živočišných složek - vhodné pro vegany, 200 g

Dostupnost Na dotaz
Můžeme doručit do
31.1.2020
139 Kč    
Značka Tierra Verde
Webová stránka značky eshop.tierraverde.cz/
Kategorie Ekodrogerie
 

Nechcete používat žlučové mýdlo a raději byste variantu pro vegany? Zkuste tedy olivové mýdlo z čistého řeckého olivového oleje pocházejícího z oblasti Kalamati.

Olivový olej obsahuje mastné kyseliny, po přidání zásady (hydroxid sodný nebo draselný) dochází k tzv. saponifikaci - zmýdlovatění. Mýdlo snižuje povrchové napětí vody a tím pomáhá rozpouštět nečistoty - proto je už od pradávna nejlepším přítelem všech hospodyněk. Na rozdíl od řady podobných produktů na trhu naše mýdlo neobsahuje palmový olej. Pro ekologické praní bez chemické parfemace, optických zjasňovačů, barviv i živočisných produktů.

Mleté olivové mýdlo doporučujeme zejména pro praní dětského oblečení, jemného prádla (hedvábí, vlna) a oblečení pro osoby s citlivou pokožkou. Neobsahuje palmový olej ani živočišné složky. V teplé vodě se snadno rozpouští. Vhodné pro praní v ruce i v pračce, výrobu mýdlového slizu, čištění dřevěných povrchů a mytí nádobí.

Použití:

Praní

  • pro všechny druhy a barvy prádla
  • výborná volba pro dětské a nejjemnější prádlo (hedvábí a vlna)
  • vhodné pro alergiky a všechny s jemnou či citlivou pokožkou
  • pro ruční praní (cca 20g do prací lázně) i do pračky (cca 20g na 4-5 kg prádla, při tvrdé vodě až dvojnásobek; rozpusťte v teplé vodě a přidejte k prádlu do bubnu pračky) při teplotách od 40 °C
  • vhodné k výrobě mýdlového slizu.

 

 

  • lze využít i pro mytí veškerých dřevěných povrchů v domácnosti a k ručnímu umývání nádobí

 

Složení:

Olivový olej, chlorid sodný.

 logo bez kola maly – kopie radí:

Koupit namleté olivové mýdlo je ušetření času i práce pro Vás. Pokud byste chtěli proces zpracování mýdla zkusit, stačí vám olivové mýdlo na praní, struhadlo a miska a můžete si mýdlo nastrouhat sami. A pozor na prsty :)

Hmotnost 200 kg
Množství 200 g