Eshop teddypleny.cz prochází aktualizací.

Máchadlo prádla

 
 

Máchadlo prádla s levandulovým extraktem - náhrada aviváže, 1 l

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
31.1.2020
139 Kč    
Značka Tierra Verde
Webová stránka značky eshop.tierraverde.cz/
Kategorie Ekodrogerie
 

Víte, že hlavním úkolem aviváže je obalit a uhladit vlákna textilu, což většinou zajišťují chemikálie doplněné umělými barvivy a parfémy?

Máchadlo má za úkol svou kyselou reakcí neutralizovat zásaditou prací lázeň, což je důležité zejména pro osoby s citlivou pokožkou, ekzematiky, alergiky a malé děti, jejichž kůže je pro chemické látky mnohem prostupnější a citlivější než pokožka dospělých.

Přirozené pH povrchu lidské kůže je totiž kyselé (pH 4-6), pokožka se tak chrání před množením mikroorganismů. Oproti tomu mýdlo, prací soda a jiné prací prostředky jsou zásadité. Nevymáchané zbytky pracích prostředků v prádle proto dráždí kůži a je dobré je při máchání zneutralizovat máchadlem.

Máchadlo také zabraňuje usazování zbytků pracího prostředku v textilních vláknech a tím i šednutí prádla. Vláknům vrací jejich přirozené vlastnosti (ručníky opět sají) a vzhled (jasnější barvy). Máchadlo doporučujeme také při praní v tvrdé vodě, ve které dochází ke srážení účinných látek pracích prostředků s minerály obsaženými ve vodě.

Máchadlo je ovoněné pouze přírodním levandulovým extraktem.

Složení:

15-30 % kyselina citronová; < 5 % levandulový extrakt

Použití:

Dávka na 4-5kg prádla je 30ml do zásobníku na aviváž pro konečnou fázi praní.

Při ručním praní po vyprání v pracím prostředku dáváme máchadlo do čisté vody, necháme alespoň 10 minut působit a pak prádlo vymácháme.

Vhodné na všechny druhy prádla.

logo bez kola maly – kopie radí:

Vhodné na všechny druhy prádla? Na bambusový textil aviváž přece nepatří! Omyl, toto máchadlo na bázi kyseliny citronové bambusové látky nepoškozuje. Potvrdil to výrobce bambusového vlákna.

Hmotnost 1 kg
Množství Láhev 1l